6674

ازومایت یک کود کامل و یک اصلاح کننده و بهبود دهنده خاک است.

ازومایت دارای تمام عناصر ضروری (ماکرو و میکرو) و نیز دارای عناصر مفید است.

عناصر مفید، عناصری هستند که بطور مستقیم در روند رشد گیاه نقش ندارند و یا آنکه ضروری بودن آنها برای تمام گیاهان هنوز اثبات نشده است اما هرگاه این عناصر در دسترس گیاه قرار گرفته است، گیاه رشد بهتر و سالم‌تری را از خود نشان داده است. همانند: سیلیسیوم، سلنیوم، لانتانیوم، کروم، پراسئودمیوم و غیره.

هیچ یک از تولید کنندگان و فروشندگان کود نمی‌توانند و حق ندارند به غلط و یا به دروغ اعلام کنند، کودی که آنها تولید یا عرضه می‌کنند می‌تواند تمام نیازهای گیاه را بطور کامل تامین کند، چرا که در میزان جذب هر عنصر توسط گیاه، عوامل بسیاری همچون خاک، آب، گونه‌ی گیاهی و غیره تاثیر گذار است. لذا ما فقط می‌توانیم بگوییم که ازومایت تمام عناصر ضروری (ماکرو و میکرو) و عناصر مفید را در خود دارد.

بلی، ازومایت که از یک معدن بجا مانده از بستر خشک شده اقیانوسی در ایالت یوتا در آمریکا استخراج، آسیاب و بسته بندی می‌شود، ٪۱۰۰ ارگانیک است.

بلی، ازومایت دارای معتبرترین گواهی‌نامه ارگانیک در جهان است که به نام گواهی‌نامه OMRI شناخته می‌شود و در آمریکا صادر می‌گردد.

خیر، ازومایت باید به خاکی که گیاه در آن کشت می‌شود، اضافه شود.

ازومایت باید به خاک اضافه شود و هر آنقدر که بیشتر در محدوده فعالیتِ ریشه قرار گیرد، اثرات بیشتر و کامل‌تری را از خود نشان خواهد داد.

ازومایت دارای ساختار کلوئیدی است که موجب می‌گردد تا ذرات خاک به آن بچسبند، این امر در خاک‌های سنگین، موجب تخلخل خاک می‌شود که نتیجه آن نقوذ بهتر هوا به خاک و حرکت راحت تر ریشه در خاک است. این چسبندگی در کنار وجود سیلیس در ازومایت، در خاک‌های سبک موجب می‌شود تا آب و مواد عذایی که برای گیاه تامین می‌شود، مدت زمان بیشتری در محدوده ریشه باقی بماند و خیلی سریع از دسترس گیاه خارج نشود. از طرفی دیگر، ازومایت با معدنی کردن مجدد خاک، ساختار شیمیایی خاک را نیز بهبود می‌بخشد.

بلی، در این خصوص هیچ محدودیتی وجود ندارد.

بلی؛ دانشمندان و متخصصین علوم کشاورزی اثبات کرده‌اند که رشد سالم و مطلوب تمام گیاهان در سرتاسر جهان نیازمند تامین تمام عناصر ضروری (ماکرو و میکرو) است، از آنجایی که ازومایت تمام عناصر ضروری (ماکرو و میکرو) را دارا است، بنابر این می‌توان از ازومایت در کشت تمام گیاهان زراعی، باغی، زینتی و فضای سبز استفاده نمود.

میزان مصرف ازومایت برای گیاهان مختلف متفاوت است و برای دریافت پاسخ ضحیح و کامل به وب سایت ازومایت مراجعه کنید و یا با کارشناسان مربوطه تماس برقرار نمایید.

بلی، ازومایت به دلیل دارا بودن ساختار کلوئیدی، می‌تواند حداقل ٪۵۴ وزن خود، در خود آب ذخیره کند و اینگونه موجب شود تا فواصل آبیاری بیشتر شده و میزان مصرف آب کاهش یابد.

بلی، ازومایت به دلیل دارا بودن ساختار کلوئیدی، موجب می‌شود تا عناصری که به شکل محلول در اختیار ریشه قرار می‌گیرند، درون ازومایت ذخیره شده و خیلی سریع از دسترس گیاه خارج نشوند و گیاه زمان مصرف بیشتری را داشته باشد و ازومایت اینگونه میزان مصرف سایر کودها را کاهش می‌دهد. البته باید به این موضوع نیز توجه کرد که ازومایت خود به عنوان یک کود کامل، تامین کننده عناصر غذایی گیاه نیز می باشد. هرچند، نمی‌تواند نیاز گیاه به نیتروژن و فسفر را تامین کند، چرا که میزان نیتروژن و فسفر در ازومایت کم است.

ازومایت دارای هدایت الکتریکی (EC) معادل ۲/۲دسی زیمنس بر متر است که نشان می‌دهد ازومایت خاک را شور نکرده و آسیبی به گیاه نمی‌زند.

ازومایت دارای ظرفیت تبادل کاتیونی (CEC) معادل ۳۰ میلی آکی والان در یک‌صد گرم ماده خشک است که نشان می‌دهد ازومایت از کلوئیدهای معدنی و آلی غنی است و این بیانگر میزان بالای حاصلخیزی آن می‌باشد.

ازومایت دارای pH در محدوده 7.5 است.

خیر، چون میزان آنها در ازومایت کمتر از میزان مجاز استاندارد است و نه تنها برای خاک و گیاه خطرناک نیستند، بلکه بعضی از آنها بر رشد گیاه اثر مثبت می‌گذارند. در ضمن یادآوری می‌شود که تمامی خاک‌ها دارای فلزات سنگین هستند.

افزودن ازومایت به خاک موجب معدنی شدن خاک و اصلاح و بهبود شرایط فیزیکی و شیمیایی خاک می‌شود و در نهایت موجب افزایش حاصلخیزی خاک می‌گردد، که تمامی اینها به معنای بهتر شدن شرایط محیطی برای کاشت و رشد گیاه است.

مصرف ازومایت بطور کلی موجب رشد کامل‌تر، بهتر و مطلوب‌تر گیاه و افزایش مقاومت گیاه در برابر آفات و بیماری‌ها شده و در نهایت موجب افزایش میزان تولید و کیفیت محصول می‌گردد.

کشاورز و باغدار با مصرف ازومایت ضمن آنکه خاک زراعی خود را اصلاح و حفظ می‌کند و در مسیر کشاورزی پایدار قدم بر می‌دارد، می‌تواند در کنار افزایش میزان تولید و کیفیت محصول، با کاهش مصرف آب، سایر کودها، قارچ کش‌ها و آفت کش‌ها که کاهش هزینه نیروی انسانی را نیز به همراه خواهند داشت، هزینه‌های خود را کاهش داده، درآمد بیشتری را کسب کرده و سود بیشتری را از فعالیت کشاورزی خود بدست آورد.

در خاکی که سالیان سال در آن کشاورزی صورت گرفته و بدلیل رشد گیاه، برداشت محصول و فرسایش ناشی از آبشویی و دیگر عوامل، عناصر معدنی خود را از دست داده است، وقتی ازومایت به آن خاک افزوده می‌شود، در واقع عناصر معدنی خاک مجدد تامین و احیا شده است و این به معنای معدنی شدن خاک توسط ازومایت است.

شما همواره می‌توانید با برقراری تماس مستقیم با شرکت (شماره‌های پایین وب‌سایت) سفارش خود را ثبت نمایید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه «از کجا بخرم؟» در منوی وب‌سایت، نمایندگی‌های ازومایت را در سراسر ایران مشاهده نمایید.